HomeContact
logo


Pogoda
Prognoza pogody
Zgorzelec
Pogoda - ZgorzelecMeteovista.pl Zawsze aktualna pogoda
Kalendarz imprez
Oznakuj swój rower

Kradzieże rowerów są niestety zjawiskiem popularnym w dzisiejszych czasach. Złodzieje zaczynają szukać swoich ofiar wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego. Z tego względu rowerzyści powinni starać się utrudniać życie potencjalnym złodziejom, głównie przez zarejestrowanie i oznakowanie swojego rower, a także poprzez dobranie odpowiednich zabezpieczeń. Te czynniki pomogą w dużym stopniu uniknąć kradzieży roweru, a jeżeli już do takiej dojdzie - szanse na jego odnalezienie są znacznie większe.

Jak i gdzie oznakować rower?
Każdy rowerzysta ma możliwość oznakowania swojego roweru w najbliższym komisariacie. Cały proces polega na rejestracji roweru, naklejeniu specjalnej naklejki (zawierającej oznaczenie w postaci czterech liter i sześciu cyfr)w widocznym miejscu oraz, na życzenie właściciela, na inne części roweru, jeżeli ten ma wysoką wartość materialną, a jego części po kradzieży mogłyby zostać odmontowane i sprzedane.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń:
• rama roweru pod kierownicą,
• ramię przekładni sprzężone z przekładnią,
• przedni widelec.

Podczas znakowania roweru uzupełnia się kartę identyfikacyjną pojazdu, która od tego momentu należy do właściciela roweru. Następnie rower zostaje wprowadzony do bazy danych Komendy Wojewódzkiej. Po rejestracji, w przypadku zmiany właściciela bądź kradzieży, należy niezwłocznie poinformować o tym fakcie Policję.

Co jest potrzebne do oznakowania roweru?
• dokument tożsamości - jeżeli nie mamy osiemnastu lat, konieczna jest obecność osoby pełnoletniej z ważnym dokumentem
• dokument potwierdzający własność roweru - dowód zakupu (paragon, faktura bądź umowa kupna-sprzedaży)

Każdy może BEZPŁATNIE zarejestrować i oznakować swój rower na najbliższym komisariacie. Jeżeli więc chcesz zapobiec kradzieży swojego roweru, bądź mieć szansę na jego odnalezienie - OZNAKUJ GO!